Yıl 10
Sayı 37
Nisan 2015
1306-3472

Ana Sayfa » Yıl 10, Sayı 37 (Nisan 2015) » DERMELERDEN SEÇMELER (Dergi)

YAYIN DÜNYAMIZDAN

 

SÜRELİ YAYINLARDAN SEÇMELER

Pınar DEMİRTAŞ
 

 

Pınar Demirtaş
pinar.tural@atilim.edu.tr

http://www.sanatkitabevi.com.tr/tr/resim_tiff.php?idx=c2FuYXQtd2ViLTAwMzg5NzY=

FORTUNE TÜRKİYE

 İş dünyası dergisidir. İş ve finans dünyasını ilgilendiren hemen her konuda derinlikli incelemeler yer almaktadır. Aylık yayımlanmaktadır. Vakko’nun yeni kaptanı, yeni iş dünyası, geleceğe şekil vermek, tekboynuzların çağı derginin Mart sayısının konuları arasındadır.

 

 

 

 

https://www.nmdg.com.tr/images/mainpage/fortune03032015102723.jpg

TOPLUMSAL TARİH   

Tarihçilerle sosyologları buluşturan bir dergidir. Olayları, zaman ve değişim boyutlarını göz önüne alarak  kuramsal açıklamalar, çözümlemelere oturtarak anlatmayı hedefler. Tarih Vakfı tarafından aylık olarak yayımlanmaktadır. Toplumsal Tarih Mart sayısında Özde Çeliktemel-Thomen’in editörlüğünü yaptığı dosyayla, Osmanlı’dan Cumhuriyet’e sinemayı mercek altına alıyor. Dosya yazıları Osmanlı’da çekilen ilk filmlerden Manaki Kardeşler’e, sinemanın iktidar ve tarihle ilişkisinden film yıldızı olmak isteyen gençlere verilen öğütlere uzanıyor.

 

 

 

http://tarihvakfi.org.tr/media/Editor/TT_255.say%C4%B1_web.jpg

KEBİKEÇ

İnsan bilimleri için kaynak araştırmaları dergisi. Yılda iki sayı olarak yayımlanan dergi her sayısında bir dosya konusu içermektedir. “Dosyasız yazılar” son sayının ana konusudur. Bu sayıda;  Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Politik Şiddetin Tedrici Tekâmülü, Dikey ve Yatay Mekanizmalar Hakkında Bir Çerçeveleme Denemesi, Görülmüştür’ Damgalı Mektuplar, Johannes Junius’un 24 Temmuz 1628 Tarihli Son Mektubu, Eğin (Ağn) Ermenileri-II ve daha birçok yazı içeriği oluşturmuştur. 

Sahibi: Prof.Dr. Abdurrahim Özgenoğlu
Yayın Kurulu: Prof.Dr. İsmail Bircan, Uzman Nilüfer Ünal, Osman Kutlu
Editör: Gülden A. Pınarcı
İçerik Yöneticisi: Hakan Kolcu
3 Ayda bir yayınlanır.