Yıl 10
Sayı 36
Ocak 2015
1306-3472

Ana Sayfa » Yıl 10, Sayı 36 (Ocak 2015) » DERMELERDEN SEÇMELER (Dergi)

YAYIN DÜNYAMIZDAN

 

SÜRELİ YAYINLARDAN SEÇMELER

Pınar DEMİRTAŞ
 

 

Pınar Demirtaş
pinar.tural@atilim.edu.tr

.AKTÜEL ARKEOLOJİ

 

Derginin konusu Anadolu ve dünya uygarlıklarıdır. Antik kentler, insan hikayeleri ve geçmişe dair detayları bu dergide bulabilirsiniz. Anadolu’nun zengin tarihiyle ilgili bilmediklerinizi öğrenebilirsiniz. 2 ayda bir yayımlanan dergi’nin çıkan son sayısı “Çağlar Boyu Tıp” alt başlığı ile yayımlanmıştır. Antik Mezopotamya’da tıp, Antik dünyada tıp ve sağlık, eski çağlarda beyin ameliyatı (trepanasyon), antik tıp aletlerinin kısa öyküsü derginin Kasım-Aralık sayısının konuları arasındadır.

 

 

 

 

 


.PSİKEART


Psikiyatri ve sanatı aynı çatı altında ele alan bir dergidir. Sanatın, psikiyatrinin tanı ve tedavi yöntemlerinde yer alabilmesi ya da  bir sanat eserinin psikiyatrinin sorunsallarından doğabilmesi derginin ana temasını oluşturmuştur. 2 ayda bir yayımlanmaktadır. Derginin Kasım-Aralık sayısı alt başlığı mobbing’dir.

 

 

 

 

 


.#TARİH


Türk tarihi-kültürel mirasını en ince ayrıntısına kadar konu alan bir dergidir. Antik dönemlerden Osmanlı Dönemi’ne ve Cumhuriyet Dönemi’ne tarihimizi anlatır. Aylık yayımlanan bir dergidir. Haçlılar’ın İstanbul’u Fethi, Sultan II.Mahmud: Büyük Despot, Büyük Reformcu, Gündemin Tarihi:iktidarın Aynası Saraylar, 19.Yüzyılın Sosyal Medya Devrimi: Kromolitografi, 1. Dünya Savaşı ve Futbol Harbin Efkarını Dağıtan Oyun derginin Aralık sayısının başlıklarındandır.

 

 

 

 

 

Sahibi: Prof.Dr. Abdurrahim Özgenoğlu
Yayın Kurulu: Prof.Dr. İsmail Bircan, Uzman Nilüfer Ünal, Osman Kutlu
Editör: Gülden A. Pınarcı
İçerik Yöneticisi: Hakan Kolcu
3 Ayda bir yayınlanır.