32 Yıl:
9 Ocak
2014 ISSN:
1306-3472

Ana Sayfa » Yıl 9, Sayı 32 (Ocak 2014) » ÖDÜLLÜ YARIŞMA

ÖDÜLLÜ YARIŞMA

http://3.bp.blogspot.com/_BAmhpp4gfqM/TS6ny52IaGI/AAAAAAAAAEs/i41rwdz8wh8/s320/erzurum-kis-olimpiyatlari-na-hazirlaniyor.jpg

Kış Olimpiyatları, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (UOK) tarafından organize edilen ve 4 yılda bir önceden seçilen bir şehirde yapılan spor oyunları organizasyonudur. İlk Kış Olimpiyat Oyunları Fransa'nın Chamonix kentinde 1924 yılında yapılmaya başlanmıştır. Yaz oyunlarının aksine kayak ve buz hokeyi gibi kar ve buz üzerinde yapılmaya müsait sporları içerir. Yedi ayrı dalda, on beş kış sporu 2014 Kış Olimpiyatları'nda yer alacaktır. Bu sene 7 Şubat-23 şubat 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu organizasyon kapsamında olimpiyat meşalesi birçok ülkede tur attıktan sonra olimpiyatın yapılacağı şehre getirilecek. 7 Ekim’de başlatılan meşale turu, uçak, tren, otomobil, at arabası, devenin üzerinde ve geyiklerin çektiği kızaklarla 136 ayrı şehir ve kasabaya ulaşacak. 14 bin kişinin taşıyacağı meşale 65 bin kilometre mesafe kat edecek. Kuzey Kutbu ve uzaya götürülen meşale dünyanın en derin gölü Baykal’ın dibine de indirildi.

 

 

http://i302.photobucket.com/albums/nn110/mir4ce/KisOlimpiyatlari_Giris2.jpg

 

 

2011 yılında Erzurum’un ev sahipliğini yaptığı Kış Olimpiyatları’na bu sene hangi ülke ev sahipliği yapacaktır?

 

 

 

 

Geçen sayımızdaki sorunun cevabı 'Hermann Jansen' dir. Sorumuza yanıt gönderenler arasından yapılan çekilişte; Gökhan Keskin(Atılım Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi), Cansu Ergün(Atılım Üniversitesi Kimya Muh. ve Uyg. Kimya Bol Arş. Gör.), Tahsin Erbil İnce (Atılım Üniversitesi Yapı İşleri Müdürlüğü - Y. Mimar) DVD Film kazanmıştır.

Lütfen cevaplarınız ile birlikte açık adresinizi aşağıdaki elektronik posta adresimize gönderiniz

kbulten@atilim.edu.tr

Sahibi: Prof.Dr. Abdurrahim Özgenoğlu
Yayın Kurulu: Prof.Dr. İsmail Bircan, Uzman Nilüfer Ünal, Osman Kutlu
Editör: Gülden A. Pınarcı
İçerik Yöneticisi:
3 Ayda bir yayınlanır.