31 Yıl:
8 Ekim
2013 ISSN:
1306-3472

Ana Sayfa » Yıl 8, Sayı 31 (Ekim 2013) » KÜTÜPHANEMİZE BAĞIŞTA BULUNANLAR

KÜTÜPHANEMİZE BAĞIŞTA BULUNANLAR
 


 
Ergül Kara
ekara@atilim.edu.tr

Yüksek öğretimde öğrencilerin toplumdan kopmadan çağın gerekleri olan bilgilerle  donatılması, 21. yüzyıl toplumunu oluşturan nesiller olarak daha çok araştırıcı, tahlil edici ve çözümleyici özelliklerin verilmesi, başarılı bir geleceğin hazırlanması açısından hayati öneme sahiptir. Toplumda bilimsel düşünceyi bir hayat tarzı haline getirmeden bilgi toplumu oluşturulamaz.

Bilgi toplumu olma yolunda adımlar atıldığı günümüzde, üniversite eğitiminin ve ona paralel olarak üniversite kütüphanelerinin yeri ve önemi tartışılamayacak derecede önemlidir. Soru soran, düşünen, sorgulayan ve araştıran bir gençliğin yetişmesi ancak, “Öğrenci Merkezli Eğitim”le mümkün olabilir. Bu da kütüphanelerin “olmazsa olmaz” koşulunu ön plana çıkarmaktadır. Ancak böyle bir eğitim, kütüphanelerin zengin bir koleksiyona sahip olması ve nitelikli hizmet verilmesi koşulunu getirmektedir.

Bu bağlamda  üniversitemiz kütüphanesine yayın bağışında bulunan değerli kitapseverlere kütüphanemiz koleksiyonunun zenginleşmesine ve araştırmacıların çalışmalarına katkıda bulunması açısından büyük değer taşıması nedeniyle teşekkür ederiz.

NOT : Bağışta bulunan değerli kitapseverlerin özgeçmişleri ve bağışta bulundukları kitapların listesini görmek için isimlerini tıklamanız yeterlidir.

Temmuz- Ağustos - Eylül aylarında kütüphanemize bağışta bulunan kitap dostlarımızın listesini incelemek için tıklayınız.

Temmuz - 2013

Araş Gör. Pınar YILDIRIM
Ayşe SARGIN (Atılım Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğrencisi)
Çağla Caner Yüksel
Eraslan ÖZKAYA
Özgür YAPICI
Prof. Dr. Bilgin KAFTANOĞLU (Atılım Üniversitesi Üretim Mühendisliği Bölüm Başkanı)
Yrd. Doç. Dr. Nil Demet GÜNGÖR

Ağustos - 2013

Cengiz ALTINKAYA (Atılım Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi)
Prof. Dr. Ahmet KIRMAN (T.Şişecam Fab. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü)

Eylül - 2013

Gökhan KESKİN
OSMAN GÜNGÖR FEYZOĞLU
Yrd. Doç. Dr. Atılgan TOKER
Yrd. Doç. Dr. Besim BARANOĞLU

 

Sahibi: Prof.Dr. Abdurrahim Özgenoğlu
Yayın Kurulu: Prof.Dr. İsmail Bircan, Uzman Nilüfer Ünal, Osman Kutlu
Editör: Gülden A Pınarcı
İçerik Yöneticisi:
3 Ayda bir yayınlanır.