31 Yıl:
8 Ekim
2013 ISSN:
1306-3472

Ana Sayfa » Yıl 8, Sayı 31 (Ekim 2013) » MEDYA MERKEZİNDEN SEÇMELER

MEDYA MERKEZİNDEN SEÇMELER

  

TRAFİK / TRAFFIC

Yönetmen:  Steven Soderbergh 

Açıklama: Trafik Oyuncular: Michael DouglasBenicio Del ToroLuis GuzmánDennis QuaidCatherine Zeta-Jones

Tür : Drama

Yapım Yılı : 2000

Süre : 147 dk

Özet : 1980'li yılların ingiliz televizyon dizisinden ilham alan bu film Amerika'nın uyuşturucu ile mücadelesini ve bu mücadeledeki ilginç karanlık ilişkileri konu alıyor. 

Ohio Yüksek Mahkemesi hakimlerinden Robert Wakefield, uyuşturucu ile mücedele komisyonu başkanlığına atanır. Wakefield uyuşturucu ile mücadele için bir yandan programlar hazırlarken, şok edici bir şekilde genç kızı Caroline'nin eorin bağımlısı olduğunu öğrenir.


Bu esnada DEA ajanlarından Montel Gordon ve Ray Castro, kocası uyuşturucu baronu Carlos Ayala'nın tutuklanması ardından uyuşturucu olayını öğrenen ve kocasından kalan boşluğu doldurmaya çalışan Helena Ayala'nın peşine düşerler.

Film  ;  En İyi Yönetmen dahil , 2001 2 Bafta Ödülü ,2001 2 Altın Küre Ödülü ve 2001 Berlin Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü almıştır. Ayrıca Uluslararası festivallerde de toplam 56 ödül almıştır.

 

DENEY / SPLICE

Açıklama: Deney

Yönetmen:   Vincenzo Natali 

Oyuncular: Adrien BrodySarah PolleyDavid HewlettDelphine ChanéacAbigail Chu

Tür : Bilim Kurgu, Gerilim 

Yapım Yılı : 2009

Süre : 99 dk

Özet : Clive ve Elsa, genetik mühendisliği dünyasının yıldızları olan iki bilim adamıdır. İkili, özellikle hayvan DNA’larını birleştirerek oluşturdukları yeni ve garip melez yaratıklarla yaptıkları çalışmalarıyla tanınmaktadır. Bu karizmatik çift, işin içine insan DNA’sını da karıştırarak yeni melezler oluşturmayı planlamaktadır. Çalışmalarını finanse eden ecza firması ise bu deneylerin kısa vadeli kârıyla ilgilenmektedir. 

Clive ve Elsa deneylerini gizlice yürütür. Sonuç fiziksel ve ruhsal anlamda beklenmedik bir gelişme gösteren hayret verici bir yaratık olan DREN ’dir.. Dren, onların en vahşi hayallerinin ve daha da kötüsü en korkunç kabuslarının bile ötesindedir...

 

LİMİT YOK / LIMITLESS

Açıklama: Limit Yok

Yönetmen:   Neil Burger

Oyuncular: Bradley CooperRobert De NiroAbbie CornishAndrew HowardAnna Friel

Tür : Gerilim 

Yapım Yılı : 2011

Süre : 105 dk

Özet : Eddie, başarısız New Yorklu bir yazardır. Ancak günün birinde eski bir arkadaşıyla karşılaşmasıyla tüm hayatı değişir. Arkadaşı onu beynin tüm kapasitesini kullanmasını sağlayacak bir ilâçla tanıştırır. Böylece Eddie kendisinin kusursuz bir versiyonuna dönüşür. İlâç sayesinde paraya, akla, çekiciliğe sahip olur. Fakat Eddie kısa bir süre sonra sonsuz güce bedelsiz sahip olunamayacağını anlar.

Sahibi: Prof.Dr. Abdurrahim Özgenoğlu
Yayın Kurulu: Prof.Dr. İsmail Bircan, Uzman Nilüfer Ünal, Osman Kutlu
Editör: Gülden A Pınarcı
İçerik Yöneticisi:
3 Ayda bir yayınlanır.